Kimdir?

Gazetecilik mesleğinin gereği analitik düşünme ve araştırmacılık yaşam tarzımı oluşturmaktadır.

İlk haberimi 2004 yılında yazdım. Türkiye’nin gündeminde olan konularla ilgili özel haberler ve röportajlar yaptım. Dergi muhabirliği ve editörlüğü yaparak işe başladım. Günlük gazetelerde istihbarat şefliği, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmen yardımcılığı pozisyonlarında çalıştım. Ayrıca çalıştığım gazetelerde birinci sayfanın hazırlanması, gündemin belirlenmesi ve kurum içi çalışma sisteminin oluşturulması konusunda etkin görev yaptım. Bu çalışmalar esnasında sadece masada değil aynı zamanda sahada yer aldım.

2011’de savaş sırasında Libya’ya giderek özel röportajlar yaptım. Muammer Kaddafi’nin bombalanan sarayına giren ilk Türk gazeteci oldum. Türkiye’nin gündeminde yer alan konularla ilgili araştırma haberler hazırladım. Konunun etraflıca değerlendirildiği yazı dizilerim yayımlandı. Haber ve yazılarımı insan hayatları üzerine kurmaya ve hikâye dilinde yazmaya özen gösteriyorum.

Son yıllarda Güneydoğu’nun her bir iline gittim. 2014 Eylül ayında üzerinde çalıştığım bir araştırma konusu için Doğu ve Güneydoğu’da 11 ili kapsayan bir geziye çıktım. Konuyla ilgili yerinde röportajlar ve görüşmeler yaptım. Bu çalışmanın sonunda ortaya çıkan kitabım Mart 2015’te yayımlandı.

IŞİD militanlarına yönelik 2015 yılında Silivri’de yapılan operasyonun perde arkasını anlatan özel haberim uluslararası kamuoyunda ses getirdi. Birçok yabancı kuruluşun temsilcileri yazdığım haberden sonra konuyu gündemine aldı.

FETÖ’yle ilgili uzun yıllardır özel haberler yapmaktayım. Devam eden davalarla ilgili birçok özel haberim yayımlandı. Dava dosyaları üzerine araştırmalarım sürüyor.

15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde bulunan tek gazeteciydim. O geceye ilişkin yazdığım haber ve İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Çalışkan’ın hedef alındığı ana ilişkin çektiğim fotoğraflar çok ses getirdi. Çektiğim fotoğraflar birçok gazete, belgesel ve kitapta yer aldı. Halen çeşitli araştırma konuları üzerine kitap hazırlıklarım var.

Ayrıca Türkiye futbol tarihi üzerine araştırmalar yapıyorum. Futbolla ilgili yazılarım çeşitli internet sitelerinde yayınlandı.

2018 yılının Mayıs ayından bu yana İnkılâp Kitabevi’nde proje editörü olarak çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir