Hakkımda Çıkanlar

FETÖ’yle mücadele eden gazeteciye ‘Bylock’ iftirası

Yazdığı yazılar ve haberleriyle yıllarca FETÖ’yle mücadele eden Gazeteci Mehmet Bozkurt’a “superhaber.tv” den şaşırtan iftira.
FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ‘Bylock’u kullandığı iddia edilen gazetecilerin listesi “superhaber.tv” internet sitesinde yayınlandı. İddiaya göre 330 gazetecinin yer aldığı Bylock’çu listesinde adı gecen Aydınlık Gazetesi eski sorumlu yazı işleri müdürü gazeteci Mehmet Bozkurt “iftiraya uğradığını” belirterek, site çalışanları hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Ergenekon davasında 9 yıl 3 ay hapse mahkum edilen ve Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanan Bozkurt, “Terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in hakkımda açtığı dava Adli Sicil Kaydımda gazeteciliğimin nişanı olarak tertemiz durmaktadır” dedi.
Yayın kurulun da Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ve gazeteci Metehan Demir’inde yer aldığı,Cengiz Er’in genel yayın yönetmenliğini yaptığı Süperhabertv, ‘Bylock’cu gazeteciler listesinde adının geçmesine tepki gösteren Gazeteci Mehmet Bozkurt site yöneticileri ve söz konusu habere konu olan belgeyi hazırlayanlardan Bugün İstanbul adliyesine gelerek şikayetçi oldu.
Bozkurt, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ilettiği suç duyurusu dilekçesinde şunları ifade etti:
‘FETÖ’NÜN DÜŞMANIYIM’
“Haberde herhangi bir kaynak belirtilmeksizin, hain Fetullahçı Terör Örgütünün haberleşme programı olduğu yargı makamlarınca tespit edilen Bylock’un kullanıcıları arasında olduğum iddia edilmiştir. Hayatımın hiçbir döneminde Bylock adlı programı kullanmadım. İnternet sitesinin bu haberi sosyal medyada ve basın camiasında yankı uyandırmıştır. Bu haberle, Fetullahçıların faaliyet ve tehlikelerini mesleğe başladığım 2010 yılından itibaren açıkça, cesurca yazan ve gururla bunların bedelini ödeyen bir gazeteci olarak şahsıma ağır hakaret edilmiştir. Gazeteciliğin altın kuralı hiçe sayılarak, -adeta FETÖ’cü medyanın en yaygın haber tekniği olarak basın tarihine kara bir leke olarak geçmiş- imzasız ve kaynak belirtilmeksizin yayınlanan habere adım ve kimlik numaramın açıkça yazılması, utanç verici bir iftiradır. Terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in hakkımda açtığı dava Adli Sicil Kaydım’da gazeteciliğimin nişanı olarak tertemiz durmaktadır. Kamuoyunda Ergenekon olarak bilinen, kumpas olduğu Yargıtay kararıyla da sabit olan davada da gururla sanık sandalyesinde oturmaktayım. Bırakın haberleşme programını kullanmayı, FETÖ’nün düşmanıyım.”
Bozkurt, bugüne kadar Fetullah Gülen tarafından hakkında açılan davalarla ilgili evrakları da suç duyurusu dilekçesine ekledi.
 
TUSKON’UN AÇTIĞI DAVADA TUTUKLANMIŞTI
Gazeteci Mehmet Bozkurt, Aydınlık’ın sorumlu yazı işleri müdürü olduğu 2011 yılında FETÖ’nün iş dünyasındaki yapılanması olan TUSKON’un tekzibini yayımlamadığı gerekçesiyle geçen Ocak ayında Niğde’de tutuklanmış, kısa süre sonra para cezası ödenmesi karşılığında tahliye edilmişti.
EMNİYET MÜDÜRÜ’NÜN KÖPRÜDEKİ GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKMİŞTİ
15 Temmuz darbe girişimi sırasında en kanlı saldırının yaşandığı Boğaziçi Köprüsü’nde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) bulunan Mehmet Bozkurt, o akşamki izlenimlerini Aydınlık’a yazmıştı. Bozkurt, darbecilerin etkisiz olması için kahramanca direnen İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın mermilerin üzerine yürüdüğü anın görüntülerini çeken tek gazeteciydi. Söz konusu görüntüler ilk kez Aydınlık gazetesi ve internet sitesinde yayınlanmıştı.
Toplumsal Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir