Hakkımda Çıkanlar

Bylockçu gazeteciler listesine Bozkurt’tan suç duyurusu

FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ‘Bylock’u kullandığı iddia edilen gazetecilerin listesi “superhaber.tv” internet sitesinde yayınlandı. Sarı basın kartı sahibi 330 kişinin yer aldığı Bylock’çu listesinde adı geçen eski Aydınlık Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdürü gazeteci Mehmet Bozkurt “iftiraya uğradığını” belirterek, site çalışanları hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Ergenekon davasında 9 yıl 3 ay hapse mahkûm edilen ve Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanan Bozkurt, “Terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in hakkımda açtığı dava Adli Sicil Kaydım’da gazeteciliğimin nişanı olarak tertemiz durmaktadır” dedi.

Cengiz Er’in genel yayın yönetmenliğini yaptığı, Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ve gazeteci Metehan Demir gibi isimlerin de yayın kurulunda yer aldığı Süperhabertv, ‘Bylock’ kullandığı ileri sürülen gazetecilerin isimlerini yayınladı.

BOZKURT: DÜPEDÜZ İFTİRA

Listede adı geçen isimler arasında, uzun yıllar Aydınlık’ta sorumlu yazıişleri müdürlüğü görevini yaptıktan sonra bir dönem Karşı gazetesinde çalışan gazeteci Mehmet Bozkurt da yer aldı. Bozkurt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Süperhaber sitesinde yayınlanan Bylockçu gazeteciler arasında adım geçmektedir. Bu düpedüz iftiradır” dedi.

Bugün Çağlayan Adliyesi’ne giden Bozkurt, söz konusu sitenin Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Er ve habere konu belgeyi hazırlayanlardan şikayetçi oldu.

Bozkurt, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ilettiği suç duyurusu dilekçesinde şunları kaydetti:

“Haberde herhangi bir kaynak belirtilmeksizin, hain Fetullahçı Terör Örgütünün haberleşme programı olduğu yargı makamlarınca tespit edilen Bylock’un kullanıcıları arasında olduğum iddia edilmiştir. Hayatımın hiçbir döneminde Bylock adlı programı kullanmadım. İnternet sitesinin bu haberi sosyal medyada ve basın camiasında yankı uyandırmıştır. Bu haberle, Fetullahçıların faaliyet ve tehlikelerini mesleğe başladığım 2010 yılından itibaren açıkça, cesurca yazan ve gururla bunların bedelini ödeyen bir gazeteci olarak şahsıma ağır hakaret edilmiştir. Gazeteciliğin altın kuralı hiçe sayılarak, -adeta FETÖ’cü medyanın en yaygın haber tekniği olarak basın tarihine kara bir leke olarak geçmiş- imzasız ve kaynak belirtilmeksizin yayınlanan habere adım ve kimlik numaramın açıkça yazılması, utanç verici bir iftiradır. Terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in hakkımda açtığı dava Adli Sicil Kaydım’da gazeteciliğimin nişanı olarak tertemiz durmaktadır. Kamuoyunda Ergenekon olarak bilinen, kumpas olduğu Yargıtay kararıyla da sabit olan davada da gururla sanık sandalyesinde oturmaktayım. Bırakın haberleşme programını kullanmayı, FETÖ’nün düşmanıyım.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bozkurt, bugüne kadar Fetullah Gülen tarafından hakkında açılan davalarla ilgili evrakları da suç duyurusu dilekçesine ekledi. Basın savcılığı süperhaber.TV sitesi yöneticileri hakkında soruşturma başlattı

TUSKON’UN AÇTIĞI DAVADA TUTUKLANMIŞTI

Gazeteci Mehmet Bozkurt, Aydınlık’ın sorumlu yazı işleri müdürü olduğu 2011 yılında FETÖ’nün iş dünyasındaki yapılanması olan TUSKON’un tekzibini yayımlamadığı gerekçesiyle geçen Ocak ayında Niğde’de tutuklanmış, kısa süre sonra para cezası ödenmesi karşılığında tahliye edilmişti.

EMNİYET MÜDÜRÜ’NÜN KÖPRÜDEKİ GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKMİŞTİ

15 Temmuz darbe girişimi sırasında en kanlı saldırının yaşandığı Boğaziçi Köprüsü’nde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) bulunan Mehmet Bozkurt, o akşamki izlenimlerini Aydınlık’a yazmıştı. Bozkurt, darbecilerin etkisiz olması için kahramanca direnen İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın mermilerin üzerine yürüdüğü anın görüntülerini çeken tek gazeteciydi. Söz konusu görüntüler ilk kez Aydınlık gazetesi ve internet sitesinde yayınlanmıştı.

Kaynak: https://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2017-temmuz/bylock-cu-gazeteciler-listesine-suc-duyurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir